Кана – що це таке.

Гурт Кана пропонує фольк-рокову суміш з елементами джазу.

9Y2B0208Кана – музична банда, склад якої наповнюють люди, що живуть музикою і заповнюють нею всі сфери життя. Склад гурту не міняється протягом уже 5-ти років. Етнічної колоритності репертуару надають тексти, авторами яких є самі музиканти, а також різноманітні народні інструменти. Своїми текстами музиканти відкрито говорять про власний спосіб життя, який переповнений Богом, що дає натхнення для творіння.

Експерементальний проект був заснований 2005-го року, із дуже практичних міркувань – «бо треба».  Згодом це «бо треба» й стало поштовхом для творення єдиного на той час музичного гурту такого ґатунку.  Музиканти, географія проживання яких часом розділяла один одного на 600 км, почали творити власну музику. Суміш джазу, року, поп-музики обов’язково насичена етно мотивами, що і є родзинкою композицій.

Через Кану пройшло трохи музикантів. Незмінною його складовою на сьогодні є вокалістка – Христина Підлісецька, гітарист – Олексій Каплунський, барабанщик – Віктор Лісніківський, а також бас-гітарист Едуард Земляной, скрипач – Захар Валага. Також в Кані грали до 2013 – бас гітарист – Євген Бетлінський, скрипачка – Люба Бетлінська. Загалом через гурт пройшли Сашко Григор (цимбали), Юля Гнатюк-Мрад (вокал), Олег Кирилков (клавіші), Олена Скиба (гітара). Менеджером та засновником гурту був монах-капуцин Григорій Ліґенза.

Не абиякий вплив на Кану мали польські  музиканти- гурт  NewLife’M.  Через них і відкрився шлях Кани до музики джазових стандартів, великих сцен, і закорінилось відчуття свого рідного, автентичного.  Часті виїзди до сусідів музикантів дозволяли дивитись на власну творчість досить вимогливо і часом навіть дуже придирливо, що давало такі результати, які маємо зараз.

Після виходу першого альбому «Поруч з Тобою»  Кана активно почала працювати над своїм новим репертуаром , який звучанням та наповненням вже доволі відрізняється від перших спроб. Музика подорослішала. Згодом , однієї осені 2009 року на світ народилось ще два альбоми – авторський «В Тобі знайду Себе», та підбірка колядок – «Христос Народився». Вже в 2010 році музиканти тісно співпрацювали із Святою Терезкою від Дитятка Ісус – з чого й з’явився черговий альбом «Радість Моя» на слова Святої. Зараз музиканти  готуються до нового музичного міксу – виходу чергового альбому під назвою «Крила». Музика посміливішала, зявились автентичні майстрові інструменти.

2012 рік – час виходу першого кліпу на пісню «Веснянка», а за ним і співпраця із командою ЖИВЯКом. Під Різдво того ж року вийшло наступне відео «Мізерна».  «Без Тебе»  – випадково зняте відео посеред ночі, стало візитною карточкою гурту. Пісню вже переклали сімома мовами.

Кана – музиканти, які познайомились на ШХЖіЄ, там і отримали свою духовну формацію. Довший час притулком для гурту був монастир братів Капуцинів у Києві, де й творилась музика.  На даний момент музиканти й надалі проживають у різних містах та попри територіальні труднощі надалі активно діють.

Наша команда

Христина Підлісецька
Вокал
Едуард Земляной
Бас-гітара
Захар Валага
Скрипка
Олексій Каплунський
Гітара
Віктор Лісніківський
Барабани

Суміжні проекти

Зїзд музикантів

Kerygma PRODJECK

Less Kaplunskyi

Ceciliarec

Hrystja

 

07 Lubov Sylnisha Smerti // Крила
 1. 07 Lubov Sylnisha Smerti // Крила
 2. 08 Kolyskova // Крила
 3. 06 Bez Tebe // Крила
 4. 12 Vesilna // Крила
 5. 04 U Tvoih Doloniah // Крила
 6. 02 Ne Zalysh Mene // Крила
 7. 03 Viddam // Крила
 8. 01 Zminusia // Крила
 9. 05 ja Tyhenko // Крила
 10. 11 Kryla // Крила
 11. 10 Zvilnyv Mene // Крила
 12. 09 Lubov Ne Mae Mez // Крила